Kardiologická ambulancia

MUDr.Marián Mora

Sestra:Natália Burdejová
Telefónne číslo : +421 940 498061
Email na lekára : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
Email na sestru : Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Ordinačné hodiny:

Pondelok 06:30 - 13:00
Utorok 06:30 - 15:00
Streda -
Štvrtok 06:30 - 17:00
Piatok 06:30 - 15:00

Informácie o výsledkoch po 13:30

Oznamy:

Podrobné informácie

Kardiovaskulárne ochorenia sú v súčasnosti celosvetovo najčastejšou príčinou smrti, tvoria viac ako polovicu všetkých úmrtí.

Ateroskleróza – „kôrnatenie ciev“ je proces, ktorý sa rozbieha od narodenia a spočiatku nebolí. Bolestné sú však jeho následky – infarkt myokardu, cievna mozgová príhoda a pod... Náš nezdravý životný štýl, zlá životospráva, stres, nedostatok relaxácie a športu spôsobujú, že infarkt myokardu už nie je raritou i u relatívne mladých ľudí. Moderná medicína dokáže kardiovaskulárne ochorenia liečiť a ovplyvniť či už liekmi alebo invazívnymi liečebnými postupmi. Je dôležité poznať vlastné kardiovaskulárne riziko, prítomnosť jednotlivých rizikových faktorov, preto vám naša kardiologická ambulancia okrem liečby kardiovaskulárnych chorôb ponúka aj moderný preventívny kardiovaskulárny program. S použitím najmodernejšej prístrojovej techniky dokážeme odhaliť aj počiatočné štádia ochorení srdca a ciev.

Na vyšetrenie širokého spektra srdcovo – cievnych ochorení je kardiológovi k dispozícii:

  • Sonografický prístroj
  • Bežiaci pás na ergonometrickú funkčnú skúšku
  • EKG Holter/tlakový Holter na 24 hodinové monitorovanie EKG/tlaku krvi
  • EKG Atria 6100
  • EKG Holter Rozinn RZ 153+-1
  • Powerheart AED G3 Pro
  • PhysioQuant tlakový holter
  • Ultrazvukový prístroj HD 15 s tromi sondami

Vyšetrovacie metódy:

Holter EKG - predstavuje 24 hodinové nepretržité sledovanie a záznam EKG pacienta v podmienkach bežného života – používa sa na diagnostiku porúch srdcového rytmu

Holter TK:24 – hodinové nepretržité sledovanie a záznam hodnôt TK pacienta – používa sa na diagnostiku hypertenzie, hodnotí úspešnosť antihypertenzívnej terapie, diagnostikuje poruchy regulácie TK (pokles v nočných hodinách atď.)

Ergometria zisťuje funkčnú kapacitu kardiovaskulárneho aparátu, prispôsobenie sa záťaži, využíva sa hlavne na priekaz koronárnej insuficiencie – nedokrvenia srdcového svalu.

ECHOKG sono vyšetrenie srdca umožňuje zistiť funkciu ľavej srdcovej komory, zhodnotiť funkciu chlopňového aparátu, prítomnosť hypertrofie ĽK, pľúcnej hypertenzie, prítomnosť trombov v dutinách srdca, atď... Základná vyšetrovacia modilita neinvazívnej kardiológie.

Fyzikálne vyšetrenia – auskultácia – posluchové zhodnotenia auskultačného nálezu nad srdcom a pľúcami (prítomnosť šelestov)

Preventívne kardiologické vyšetrenia realizujeme na základe vašich individuálnych požiadaviek. Na vyšetrenia používame najmodernejšiu prístrojovú diagnostickú techniku.